„Десанкини“ каратисти успешни на Општинском такмичењу у каратеу

У ОШ “Ђура Филиповић“ у Плочици, одржано је Општинско такмичење у каратеу за ученике основних школа. Предвођени наставником физичког васпитања, Стојановић Новицом, обезбеђено је учешће „Десанкине“ школе на Окружно такмичење које ће се одржати у ОШ “Ђура Јакшић“ у Ковину.

• Ученица II-1 разреда, Хана Закић, освојила је И место у категорији узраста I и II разреда.
  • Ученице V-1 разреда, Стојаковић Анастасија и Александра, освојиле су I и II место у категорији V и VI разреда.
  • Ученица VIII-1разреда, Лукић Марија, освојила је ИИ место у категорији VII и VIII разреда.
  • У „борбама“, најуспешније су опет биле близнакиње Стојаковић, које су заузеле I и II место.

ЧЕСТИТКЕ нашим ђацима на изванредним резултатима!

karate1 karate2

ПРОМОЦИЈА СПОРТА

Протеклог месеца, као и сваке године, у нашој школи промовисан је спорт. Представници карате клуба „Раднички“ Ковин су са својим најуспешнијим такмичарима (међу којима је и добитник Октобарске награде града Ковина за изванредне резултате, Шемлал Стефан), представили ову борилачку вештину, дуге традиције, веома професионално, што доказују и њихови успеси на бројним државним, Балканским, Европским, као и на такмичењима светског ранга.