Јесен у нашем сокаку

У ОШ “ Десанка Максимовић“ стигла је јесен, широким, банатским сокаком.Ушетавши међу децом, ведра и насмејана, ширила је око себе заносне мирисе. Очарани њеним раскошним бојама, ђаци су, са неодољивом инспирацијом, покушали да је насликају као некакав савршени модел. И тако...Јесан је позирала, сва поносна и разбарушена, док су ученици вредно прионули на „посао“, јер она сама то и захтева. Различитим природним материјалима , које је Јесен својим доласком даривала и ликовним техникама, настајала су савршена уметничка дела!

Машта и лепота опет су победиле! Живописне слике прављене су од кукурузовине, зрна кукуруза и сунцокрета, „пуниле“ су се тегле и флаше здравим, сочним плодовима за зимницу, „отварали“ су се насмејани кишобранчићи, правили пужићи од сувог лишћа...

Учионице су личиле на атељее надарених уметника, а хол школе на елитни музеј примењених уметности. Експонати су задивили све посетиоце изложбе, а посебно задовољство доживљено је дегустирањем награда које нам је Јесен донела.