Угледни час из природе и друштва у четвртом разреду

26. марта 2015. године одржан је угледни час из природе и друштва у четвртом разреду. Наставна јединица је била „Средњевековна Србија“, а час су реализовали учитељица Гордана Албу и учитељ Милош Баковић.

У уводном делу часа ученици су добили полупрограмирани материјал уз помоћ којег су самостално обновили знања о средњевековној Србији. Овај иновативни модел садржи знање распоређено по одређеним чланцима. Сваки чланак је имао уводну информацију, место за рад и задатак. Ученици су на почетку часа били подељени у групе, а повратна информација добијена је у фронталном облику.

У централном делу часа смо кроз фронтални облик рада и путем мултимедијалне презентације поновили градиво. Презентација се састојала из фотографија територије прве српске државе, познатих личности, грађевина, догађаја из тог периода, а основна сврха била је повезивање садашњости са прошлошћу.

У завршном делу часа ученици су учествовали у мултимедијалном квизу знања. Изузетно мотивисани, ученици су гледајући кратке историјске филмове и одговарајући на питања, кроз игре асоцијација, игре погађања тајанствених личности, повезивања, препознавања и памћења показали да историју свог народа никад не треба заборавити.

Гордана Албу и Милош Баковић