Ускршњи кутак

Ученици ОШ “Десанка Максимовић“ су од 03. до 14. априла 2015. на пролећном распусту, као и сви ђаци у Војводини. На том распусту прославиће се и католички и православни Ускрс. Наши ђаци су своје предпразничне слободне активности посветили фарбању јаја сирћетом натопљеним крепом, изради честитки у 3Д техникама, уређењу паноа на тему Ускрса, прављењу картонских корпица у облику зека, пилића од ребрастог картона, 3Д папирних. шарених јаја којима су окитили тек олистале гране, корпе од канапа израђене посебном техникм (лепљење укрштањем канапа на балону), украсних декоративних зека за вртни простор, сталкова за чуваркуће од пластике и картона за јаја... Веома лепих, веселих, ведрих боја и разиграних облика!

Најнеобичнији посетилац кутка, „живи, крзнени експонат“ изложбе, свакако је био зека Флекица. Обрадовао је све остале посетиоце Ускршњег кутка.

Све ово стало је у овогодишњи Ускршњи кутак наше школе. За најрадоснији празник, деца су пружила максимум у креативности, естетици и оригиналности. Подршком својих учитеља и родитеља и ове године ХУМАНОСТ је била основни мотив празника. Сакупљена је велика количина офарбаних јаја која су однешена на дар Неуропсихијатријској болници у Ковину.

Срећан Ускрс свим католичким и православним верницима жели колектив ОШ “Десанка Максимовић“ из Ковина!