Мали ватрогасац - безбедан школарац

Ученици школе "Десанка Максимовић" имали су прилику да науче основна правила понашања у случају пожара у оквиру пројекта "МАЛИ ВАТРОГАСАЦ-БЕЗБЕДАН ШКОЛАРАЦ" Добровољног ватрогасног друштва из Ковина, који је овај пројекат реализовао у свим основним школама наше општине.

Чланови Општинског савеза ДВД–а су упознали ђаке са опасностима од пожара и како да се понашају ако се случајно нађу у таквим ситуацијама.

Обављени су интерактивни часови на којима су деци приказана правила за поступање у случају пожара, односно да не дође до пожара и уколико дође, како се понашати у тим околностима и како се понашати и у другим несрећама. Циљ је да деца на најефикаснији начин примене знања у сопственом спасавању .

Кроз слику, реч и практично, деца су поновила стечена знања и важне телефоне за помоћ (192, 193, 194) који би требало да им буду у свакодневном видокругу.

На задату ликовну тему о пожару, награђени су ликовни радови мајцама са симболом ове акције, следећих ученика: И-2 Софронијевић Анђеле, II-1 Стевчић Немање, III-1 НедеЉковић Николине и IV-2 Деспинић Валентине, а сви остали ученици друштвеном игром „Човече спаси се!“

Наташа БуЉугић