Светос(л)авље у храму Свети Стефан Дечански у Ковину

У уторак, 27. јануара, у нашој школи обележена је школска слава – Свети Сава, у част првог српског архиепископа, утемељивача образовања и зачетника српске средњовековне књижевности.

Дан у школи започео је одласком ученика на светосавско богослужење одржано у цркви Свети Стефан Дечански у Ковину. Као и увек, на овај празник, храм је био испуњен парохијанима и децом свих узраста. После завршене Свете Литургије полазници веронауке из ОШ ,,Десанка Максимовић“ рецитовали су стихове посвећене великану српске историје, Растку Немањићу. Након пригодног рецитала, свештеник Новак Петровић је даровао дечицу светосавским пакетићима и перецама.

Савиндан су обележила насмејана лица ученика и свих присутних, као и сазнање да праве вредности постоје и даље међу нама; да су породица, знање и вера, темељ који током школовања и живота додајемо и градимо.

Пламен нашег претка обасјава нам лица, а жишка његовог срца гори и у нашим недрима, јер је његова вера и љубав ка свом роду неизбрисива у простору и времену. Вечан је наш Свети Сава, нека му је и слава и хвала!

Снежана Ломигора.