Стручно усавршавање у школи

У среду, 24. децембра 2014. одржан је семинар „ЕФИКАСНО ДИСЦИПЛИНОВАЊЕ-ПРИСТУПИ И ТЕХНИКЕ“ (К3) који има опште и специфичне циљеве:
Општи циљеви: Развој и јачање компетенција васпитача и наставника у правцу усвајања ефикасних и ненасилних приступа и техника дисциплиновања
Специфични циљеви: Значај доброг дисциплинског приступа за правилан развој детета; Примена добрих дисциплинских приступа и техника у остваривању педагошких циЉева.

Садржај и активности семинара:
1. Неговање приступа и блискости са дететом.
2. ПоставЉање граница као услов правилног емоционалног и социјалног развоја детета.
3. Значај доброг дисциплинског приступа за свеукупан правилан развој детета.
4. Подршка развоју дететове личности у вртићу и школи, како деци без тешкоћа у развоју тако и деци с посебним потребама.
5. Значај примене добрих дисциплинских приступа и техника у функционисању групе и одеЉења и остваривању педагошких циЉева.
6. Упознавање с неефикасним иили штетним приступима и техникама дисциплиновања и њиховим последицама како на функционисање групе тако и на развој детета.
7. Упознавање са ефикасним, ненасилним облицима дисциплиновања и краткорочним и дугорочним последицама таквог приступа на развој детета и функционисање групе;
8. Значај примене ефикасних техника дисциплиновања за веће самопоуздање васпитача и наставника, задовоЉство на послу и мотивисаност за рад.
9. Значај примене ефикасних техника дисциплиновања за већу ефикасност васпитно-образовног процеса и повећање блискости с децом у групи или одеЉењу.
10. Ефикасно дисциплиновање и сарадња с родитеЉима (како родитеЉима представити принципе ефикасног дисциплиновања и његов значај).