Манифестација у Малом Баваништу

Ученици „Десанкине“ школе (од I – IV разреда), заједно са предшколцима ПУ “Наша радост“ код Гимназије и другарима секције предмета „Домаћинство“из „Змајеве“ школе, одазвали су се позиву Удружења жена „Велико храбро срце“ из Малог Баваништа. 5. Децембра 2014. у сеоском Дому културе одржана је Манифестација „САЧУВАЈМО ЗДРАВЉЕ УЗ ПОСТ И ПРАВОСЛАВЉЕ“.

Добродошлицу свим гостима приредили су ученици и предшколци издвојених одељења забавишта и „Змајеве“ школе из Малог Баваништа, приредбом коју су деца беспрекорно увежбала са својом учитељицом Веронком и васпитачицом Љиљом.

Вршњаци су певали са њима и награђивали их аплаузима.

Драге домаћице Удружења су након приредбе послужиле госте укусном, домаћом и здравом храном које је било у изобиљу. Поштујући божићни пост, чувајући традицију и хумане вредности, као и обичаје нашега краја, наша деца су по први пут присуствовала овој манифестацији. Мештани села били су веома радосни што је, након дугих низ година, овај простор био поново испуњен многобројном децом ,њиховим осмесима и живахношћу. Управо из тих разлога и Удружење жена Шумарка (такође маленог села ковинске општине) нас је позвало на своју Манифестацију за католички Ускрс. Свакако ћемо се радо одазвати позиву јер се тако деца уче поштовању и уважавању различитих народних обичаја, као и култури и толранцији.

Поставка Етно изложбе красила је простор који је одисао правим, идиличним сеоским амбијентом! Угрејани крај „бубњаре“, кренули смо ка граду Ковину, из једног засеока, низводно Дунава, који смо посетили први пут, са жељом да се опет видимо са децом Малог Баваништа.