"Green fest" - наши прваци на Фестивалу зелене културе у Београду

Међународни фестивал зелене културе“GREEN FEST“ је међународни образовни програм, место отварања нових приступа образовању кроз програме вршњачке и експертске едукације. У протекле четири године одржано је преко 80 радионица / предавања / панел дискусија за више од 5000 ученика и студента из преко 100 образовних институција.

31. октобра 2014. у Београду, у Дому омладине организован је по пети пут.Ученици наше школе су сваке године учесници овог фестивала у радионицама које се за њих организују. Са својим учитељицама Наташом Буљугић и Снежаном Ломигора, ученици И разреда су први пут били учесници едукативних радионице „Креативна рециклажа“.

Студентско Удружење заштите животне средине РИО, Научноистраживачко друштво студената биологије и екологије “Јосиф Панчић” као организатори ове радионице, нашим првацима су поставили ова питања: Да ли знате да направите змаја, ћилим или ветрењачу? Да ли умете то да направите од старих новина, картона, мајица... а затим дали својеврсну поруку: Истражите своју креативну страну и научите да удахнете живот новим стварима направљеним од старих материјала.

А како и колико су то деца схватила и реализовала, види се на приложеним фотографијама.