Идемо даље...кроз природне науке

Протекле две недеље, за наше ђаке, су опет биле веома успешне! Низала су се такмичења из хемије, биологије, српског језика и Књижевне олимпијаде.

На Општинском такмичењу из хемије, сјајно треће место заузели су ученици из VII-2, Јањић Викторија и VIII-2, Ивковић Милан који иду ИДУ ДАЉЕ... на Окружно такмичење. У Вршац их води њихова наставница хемије, Ана Ритопечки  која их мотивише, проширује њихова знања и подстиче истраживачки рад

На Општинском такмичењу из биологије, такође, бројни успеси наших ученика:Златановић Јована и Јанковић Анастасија V-2, освојиле су 3. место; Ђелић Лука и Гаћеша Данијела VI-2, освојили 3. место; Раденковић Ђорђе и Стоилковић Ђорђе VII-2, освојили 3. место; Раденковић Јелена, Ивковић Милан и Жарков Нина VIII-2, освојили су 3. место. Ученик VII-2, Лакић Петар је освојио 2. место и ...ИДЕ ДАЉЕ. Тим пласманом обезбедио је Окружно такмичење.

Овако велики број такмичара из свих разреда, са одличним постигнућима припремала је наставница биологије, Ануца Славковић, која такође развија љубав  код деце према природним наукама, садржаје биологије представља као једно авантуристичко путовање кроз природу, са свим њеним лепотама, али и изазовима која подстичу на нова сазнања.

Са жељом да нижу успехе и надаље, честитамо!