"Десанкини" најуспешнији математичари на Дивчибаримав

Регионални центар за таленте " Михајло Пупин" из Панчева, је у периоду од 7.-14. фебруара, организовао 8. колонију математичара на Дивчибарима. Позив за учешће добили су наши ђаци који су на прошлогодишњим такмичењима из математике били најуспешнији, а то су Чуде Ана, ученица VIII разреда и Богићевић Милан, ученик VI разреда.

"Било нам је лепо у друштву другара са којима смо вредно и озбиљно решавали бројне математичке задатке, али и са којима смо шетали по прелепој природи Дивчибара, а у вечерњим сатима се такмичили у различитим квизовима и друштвеним играма", рекла је Ана по повратку са кампа. Стефан и Ана, који су чланови Сталне школе математике општинске подружнице математичара Ковин, у чијем раду учествује и наставник математике Гојко Ролић, кажу да је ово и својеврсно признање нашој школи.