Куп толеранције

У Сомбору је од 15. до 17. новембра одржан 9-ти пут "Куп толеранције". Ово такмичење се одржава у оквиру пројекта Владе Аутономне Покрајине Војводине "Афирмација мултикултурализма и толеранције у Војводини". Првенствени циљ ове акције је неговање културног диверзитета и развијање духа међуетничке толеранције код грађана Војводине. Од 2005. године Покрајински секретаријат за образовање, управу и националне заједнице организује "Куп толеранције" - спортских такмичења са додатним садржајима ученика основних и средњих школа из Војводине, чији је првенствени циљ стварање услова за међусобну комуникацију, упознавање и зближавање младих, различите етничке и националне припадности и на тај начин превазилажење предрасуда.

Основне школе такмичиле су се у малом фудбалу (дечаци) и стоном тенису (мешовито), а средње школе у кошарци (две екипе-мушка и женска) и одбојци (мешовито).

Екипа наше школе узела је учешће у малом фудбалу, где су поред наше екипе учествовале и основне школе из Фекетића, Куле, Товаришева, Каћа, Старе Пазове, Кањиже и Сенте.

Нашу школу представљали су следећи ученици:

1) Реџић Стефан
2) Перишић Предраг
3) Здравковић Милош
4) Ристић Стефан
5) Секељ Александар
6) Раденковић Ђорђе
7) Рашета Срђан
8) Ранковић Марко
9) Војновић Вук
10) Јовановић Иван

Наша школа је у групи играла нерешено 1:1 са ОШ "Јован Јовановић Змај" из Кањиже, а изгубила 1:3 од ОШ "Никола Ђурковић" из Фекетића и 0:2 од ОШ "Иса Бајић" из Куле. У борби за седмо место, у најбоље одиграној утакмици, заслужено смо победили ОШ "Симеон Араницки" из Старе Пазове са 2:0.

Најбоља екипа на турниру била је ОШ "Ђура Јакшић" из Каћа која је у финалу победила ОШ "Иса Бајић" из Куле резултатом 1:0.