„Десанкини “ ученици и „Том Сојер“

Последњи дан новембра, иначе сунчан и топао, ученици од 1. до 5. разреда „Десанкине“ школе, заједно са својим учитељицама (Драгана Ђурић, Драгана Милетић, Татјана Спасић, Гордана Албу, Иванка Панић и Тања Бошков) и наставницама (Маја Лазаров и Емилија Тођераш), искористили су за леп излет до Београда .

Ученици  су имали прилику   да у позоришту „Бошко Буха“  погледају представу „Том Сојер и ђавоља посла“ и да кроз једну причу саткану од глуме, песме и игре упознају Тома Сојера, једног несташног и радозналог  дечака ,који постаје борац за истину и правду и тиме нам шаЉе велику поруку о моралним вредностима у животу. Осмех и задовоЉство на лицима деце  сведочило је о занимљивости представе, али и њиховом уживању.

Леп провод, сви заједно, наставили смо у популарном ресторану брзе хране „McDonald's“,  а потом уживали у  шетњи  Кнез Михајловом улицом.

Препричавајући Томове авантуре, ученици су већ размишЉали које јунаке и приче би још волели да гледају у позоришту.

Маја Лазаров