Дечја недеља

У петак, завршног дана обележавања дечије недеље уједно и међународног Дана учитеља одржана је промоција шаха међу децом школског узраста у Десанкиној школи. Са великим интересовањем одазвали су се турниру, а своје веће успехе ће моћи да покажу и у градским шаховским клубовима јер талената има довољно што је потврдио и овогодишњи турнир.

У свету музике, музичких асоцијација, познавања музичких инструмената и жанрова и наравно певања, уживали су ученици старијих разреда, а победничке екипе награђене су слатким наградама. Били су успешни у спортским сусретима у фудбалу и одбојци.

Петак је био још један дан посвећен гостима, малишанима вртића код Гимназије. Протекао је у дружењу, забави и такмичењима. Будући прваци нису доживели само школски амбијент и такмичарску атмосферу већ су однели и победе у такмичарским играма посвећеним баш њима. Заједно са ученицима од И-ИВ разреда били су веома успешни у разним играма спретности, снаге и вештине које су показали.

Поздрав