Најбољи Десанкини математичари

Као и сваке школске године па тако и ове у ОШ „Десанак Максимовић“ одржано је Међународно математичко такмичење „Кенгур без граница“. На овом такмичењу учествује преко 50 земаЉа а за циЉ има повећање интересовања за математику и природне науке, развијање логичког мишЉења и примена стеченог знања.

Јединствено у целој Европи, одржано је 15.3.2012. у 10 часова за све основне и средње школе.

Као и сваке године тако и ове такмичење је организовано и у нашој школи.Преко сто ученика наше школе је учествовало а најбоЉи међу њима су Лука Ђелић ученик 4-2 и Владан Рајконић ученик 6-2.

Лука Ђелић је у категорији трећих и четвртих разреда остварио сјајан резултат и добио похвалу за учешће на такмичењу..Ово је у овој школској години трећа диплома Луке Ђелића на математичким такмичењима.
Владан Рајковић је у категорији петих и шестих разреда такође добио похвалу а ово би била Владанова друга диплома из математике у овој школској години.