Акција ,,Лименке сакупљај, околину чувај“ у ОШ ,,Десанка Максимовић“ у Ковину

"Постоје бројни разлози зашто треба рециклирати,
али онај најважнији је заштита животне средине“

Рецан Фонд спроводи школски програм ,,Лименке сакупљај, околину чувај“ као константну активност широм Србије од 2006. године. Пројектни партнери су:

- Министарство животне средине и просторног планирања, Република Србија
- Завод за заштиту природе, Република Србија
- Покрајински секретаријат за заштиту животне средине и одрживи развој, Република Србија,
Аутономна покрајина Војводина
- Секретаријат за заштиту животне средине, Град Београд.

Ове године, у акцију ,,Лименке сакупљај, околину чувај“ укључени су ученици ОШ ,,Десанка Максимовић“ из Ковина. Школа је добила едукативан материјал, брошуре, постере, летке за наставнике и децу. Програм се састоји од акције прикупљања лименки, школа је такође добила сакупљачке картонске кутије и сакупљачке кесе за складиштење коришћених лименки.

Најуспешније школе, оне које су прикупиле највеће количине лименки биће награђиване боравком најбољих ученика и учитеља у ,,Зеленим школама“.

Током 2008, Рецан Фонд је за повраћај и рециклажу лименки, у својој продукцији произвео три образовна филма која кроз различите видове обрађују тему рециклаже лименки. Детаљно објашњење о томе шта се дешава када попијете вашу лименку и рециклирате је налази се на ДВД издању под називом ,,Повратак лименке“. Са својим наставницима и учитељима, ученици ОШ ,,Десанка Максимовић“ моћи ће да погледају и овај филм и сазнају како изгледа процес рециклаже лименки, али и чему доприноси.