Књижевно стваралаштво "Десанкиних" четвртака

Објављени радови четвртака у „Зборнику књижевног стваралаштва младих Србије и дијаспоре“

Међународни Дан писмености, ученици четвртих разреда обележили су у духу овог значајног датума установљеног 1967. године (UNESCO) са циљем промовисања важности учења и писмености.

Често, називајући себе „Десанкиним“ наследницима, ученици наше школе пишу поезију и прозу, коју радо шаљу на бројне литерарне конкурсе, где ти радови буду похваљивљни, награђивани, али и објављивани!

На Дан писмености, 8. септембра, ученици 4/1: Ања Голубовић, Андреа Барабаш, Тамара Јовановић, Зоран Дукић и ученице 4/2: Наташа Лакић и Анђела Софронијевић, добили су статус младих песника у Удружењу писаца Српске куће, јер су им радови објављени у „Зборнику књижевног стваралаштва младих Србије и дијаспоре“ чији је издавач Културно-издавачки центар „Српска кућа“ из Пожаревца. Честитамо ученицима и желимо да што више читају и стварају, негујући лепоту и богатство српског језика, у чему ће их њихови учитељи и наставници увек радо подржавати!