„Очистимо свет“

Ученици ОШ“Десанка Максимовић“ из Ковина су 19. септембра 2017. великом акцијом уређења школског дворишта, са својим разредним старешинама, обележили Светски дан „Очистимо свет“. То је једна од највећих еколошких кампања у свету која ставља акценат на правилну и одговорну рециклажу и практичне савете како живети са мање пластике и уопште све, на тему заштите животне средине. Има за циљ да кроз заједничку акцију уједини друштва широм света, како би исказали бригу за животну средину, најпре у својој локалној средини. „Десанкина“ школа већ дужи низ година спроводи акције сакупљање амбалаже и старог папира, сакупљања пластичних чепова и реализује многе еколошке активности, у чему је веома успешна!