„Десанкини“ ђаци промотери еколошке свести и здраве будућности!

29. септембра 2017.године, ученици млађих разреда ОШ“ Десанка Максимоивић“ су, са својим учитељицама и учитељем, реализовали посету првом дечјем едукативном центру, Фарми „Алмекс“ у Панчеву. Ово је туристичка, али и образовна средина где су се ђаци упознали са пољопривредном производњом, сточарством, повртарством, ратарством. Целодневни боравак је садржао више активности: обишли су Ергелу са липицанерима, фарму крава и телади са измузиштем, вештачко језерце са барским животињама, место где се обавља силажа и припрема сточна храна, мини зоо врт, возни парк пољопривредних машина, башту из које су набрали повртарске биљке, које су такође деца садила, а на крају провела слободно време у игри, у прелепом парку ове фарме. Деца су имала водича који је стручно, у интерактивној комуникацији, представио живот на фарми и начин њеног функционисања са свим савременим технологијама у производњи здраве, органске хране. Веома занимљива и корисна знања, стечена на овакав начин, сигрно ће бити функционалнија, а одговорност према чувању животне средине, већа!

Позитивне утиске, ученици су пренели на папир цртежима, док су нас љубазни домаћини испратили поруком коју вам преносимо са задовољством: ПРОБУДИМО И НЕГУЈМО ПЛЕМЕНИТОСТ КОД ДЕЦЕ РАЗВИЈАЈУЋИ ИМ СВЕСТ О ПРИРОДИ, ЗДРАВОМ ЖИВОТУ И РАДУ!

751992