Промоција хуманих вредности

Црвени крст је почео са реализацијом програма “Промоција хуманих вредности“ и у „Десанкиној“ школи у одељењима 3/1 и 3/2. Циљ програма је смањење насиља међу младима кроз поштовање и уважавање културолошких разлика. Овај програм намењен је ученицима трећег разреда основних школа, на теме: дискриминација, родна равноправност; лични, групни и културални идентитет, толеранција, ненасилно решавање конфликата, дечја права. Реализатори програма су млади волонтери Црвеног крста: Александар Антонијев и Марина Ћириковачки, који су обучени за спровођење радионица. Досадашња искуства су показала да је програм изузетно прихваћен од стране ученика и просветних радника у школама. Ученици са одушевљењем чекају нове сусрете са волонтерима Црвеног крста и реализацију радионица.

752039