4 октобар - Светски дан заштите животиња

Од 1931. године у свету се обележава Светски дан заштите животиња. Спроводи се низ активности које скрећу пажњу на значај очувања животињских врста и њихових станишта, на уважавање потреба животиња, хуман однос, бригу о њима као и на сва питања од значаја за заштиту и добробит животиња. Спроводе се мере заштите домаћих животиња и заштите животне средине засноване на савременим принципима Закона о добробити животиња, Закона о заштити животне средине и Закона о ветеринарству Републике Србије. Оно што не налажу прописи, налаже нам морал, савест и свест о томе да су права животиња подједнако важна као и права људи па је борба за заштиту животиња борба за једнако право на живот за све. Ученици еколошке секције „Десанкине“ школе, са својом наставницом биологије, Славковић Ануцом, поставили су радове у холу школе, са порукама на ову веома актуелну тему. На тај начин скрећу пажњу на проблем заштите животиња и мере деловања у непосредном окружењу, односно начине на који се деца могу укључити.