Едукација из прве помоћи за ученике 7. разреда

У „Десанкиној“ школи одржана је едукација на тему „Прва помоћ за ученике 7.разреда“. Предавање су одржали волонтери Црвеног крста из Ковина у сарадњи са наставницом Ануцом Славковић. Волонтери који су водили радионицу у 7/1 су Маjа Лалевић и Теодора Тодоровић. Познавање прве помоћи је ствар опште и професионалне културе сваког човека. Волонтери Црвеног крста Ковин су 19. октобра 2017. године, спровели обуку у пружању прве помоћи на основу Програма обуке из области пружања прве помоћи. Предавачи су донели сва неопходна материјално-техничка средства  за извођење наставе: санитетски материјал и приручни материјал за имобилизацију, као и едукативни материјал. Програм обуке из прве помоћи обухватио је следеће градиво:

- прва помоћ, њен значај, циљ и основне мере и поступци,

- поступак на месту несреће,

- средства за пружање прве помоћи и њихова примена,

- крвављење и методе привременог заустављања крвављења,

- ране и њихово збрињавање у оквиру прве помоћи

Волонтерка Црвеног крста, Марија, у реалистичком приказивању повреда, обољења и стања, је веродостојно шминкала ране. Ученици су били веома заитересовани за сарадњу и активно су учествовали у свим вежбама.

Друга радионица одржана је у петак 27. октобра.