Заштита од пожара

У оквиру пројекта Безбедност деце, у нашој школи, 3.новембра 2017. одржано је предавање са презентацијом на тему ЗАШТИТА ОД ПОЖАРА. Предавању су присуствовали ученици 4/1 и 4/2 разреда, а предавач је припадник Ватрогасног друштва из Ковина, ватрогасац Војислав Станковић.

Предавање је садржало битне информације о настанку пожара, који су његови елементи, узроцима, врстама пожара, као и поступањима у случају пожара у различитим околностима. Посебан акценат је стављен на превентивним мерама и како поступити у случају пожара када се деца нађу у њима. Такође је предложена и идеја да се презентовани садржаји поступања деце „одглуме „ у учионици, али и да се посети Ватрогасна јединица у Ковину и деца буду у непосредном окружењу ових храбрих људи „КОЈИ ЈЕДИНИ ОДЛАЗЕ ТАМО ОДАКЛЕ ОСТАЛИ ЉУДИ БЕЖЕ“ у случајевима опасности од пожара, поплава, земљотреса...