Хвала Вуку за азбуку - угледни часови српског језика у четвртом разреду

Колико познају живот и дело творца азбуке, Вука Стефановића Караџића, показали су ученици IV-1 и IV-2 разреда у квизу ,,Хвала Вуку за азбуку“ које су 8. и 9. новембра 2017. године организовале учитељице: Снежана Ломигора и Наташа Буљугић. Уз показано широко знање о животу и раду великана српске књижевности, првог реформатора српског језика, представљених и на плакатима које су ученици израдили.такмичари су имали прилике да нешто више сазнају о истом. У победничкој екипи IV-1,били су: Ива Раниславић, Тамара Јовановић, Огњен Бошковић, Маја Мирчов и Андреј Антал. Њихов труд награђен је одличном оценом.У победничкој екипи IV-2 најуспешнији су били: Никола Стојановић, Анђела Михајлов, Анђела Софронијевић, Марко Јаџић, Милица Петровић, чији су радови такође награђени.

Снежана Ломигора.

751977