Ученик као учитељ

У уторак, 14. новембра у одељењу IV1 одржан је час српског језика у коме је ученик преузео улогу учитеља. На часу су утврђивана знања о животу, делу и значају Вука Стефановића Караџића, а предавач је био Огњен Бошковић. Он се одлучио за иновативни модел наставе и припремио мултимедијалну презентацију коју су његови другови и учитељица Снежана Ломигора из школских клупа пратили са великим интересовањем. Све учесталији модел наставе у коме је ученик субјекат наставног процеса изузетно је занимљив ученицима и доводи до квалитетнијег и трајнијег знања. О томе да је час био веома успешан говори и активност ученика током систематизације. Након школског звона остала је жеља да се оваква активност чешће понавља.

Немања Баковић

752001