Награда учитељу „Десанкине“ школе - Баковић Милошу

Mнистарство трговине, туризма и телекомуникација објавио је резултате Наградног конкурса за наставнике основних школа „Дигитални час“ 2017/2018.” У конкуренцији од 158 радова, рад учитеља Милоша, проглашен је међу најуспешнијима и освојио трећу награду! Наставна јединица била је „Научили смо о завичају“, која се реализује у трећем разреду на часу природе и друштва. Конкурс има за циљ подстицање употребе информационих, комуникационих технологија као наставно средставо, односно употребу информационих технологија које су применљиве у настави. Оне су усклађене са задацима и циљевима часа, доступне ученицима и подстицајне за њихово активно учешће у наставном процесу. Намењен је свим предметним и разредним наставницима основних школа чији је оснивач Република Србија. Може бити сврстан у једну од три групе наставних предмета: математика, информатика, рачунарство и техничко образовање; друштвене науке, уметност, спорт; и природне науке.

О свом раду учитељ Милош каже: „На наградном конкурсу „Дигитални час” учествујем од 2015. године и сви моји радови нашли су своје место у Електронским зборницима радова. Данашње генерације ученика су дигитални урођеници зато што расту окружени технологијом и свакодневно је користе, али је не користе на прави начин. Трудим се да својим ученицима покажем да учење уз технологију може да буде забавно и веома подстицајно за активно учествовање у процесу наставе. Савремена настава природе и друштва се не може замислити без употребе савремене образовне информационе технологије. Приликом систематизације градива често организујем такмичарске квизове. Квиз уноси динамику кроз процес наставе и доприноси активном учешћу свих ученика. У оквиру сваке групе, односно екипе, тада се успоставља сарадња, развијају спретност, такмичарски дух и креативност. Један тако успешно организован и реализован час природе и друштва у свом разреду послужио ми је као идеја за пријављивање на наградни конкурс. Поносан сам што сам своју школу представио у најбољем светлу на овом конкурсу. Ово је само доказ да наша школа прати модерне токове образовања и ставља акценат на савремену наставу.“

Честитке колеги Милошу на овом великом успеху!

Наташа Буњугић