Наш трећак, Александар – успешан “Малац генијалац”!

Међушколско такмичење у менталној аритметици на нивоу Србије, “Малац генијалац“ , одржано је у Београду 17.12.2017.год. Било је 512 такмичара . Александар Јовановић, ученик 3/1 разреда ОШ “Десанка Максимовић” је ушао у 10 најбољих у Србији у својој средње школској групи. Са наставницом Александром и другарима, полазницима ове школе у Ковину, успеси се нижу, на чему им срдачно честитамо! Циљ школе “Малац генијалац“ је да свако дете максимално пробуди своје менталне капацитете и постане “ боља верзија себе ”. Здрав ментални развој се постиже на забаван и разигран начин, програмом заснованим на три кључне ствари : рачунање абакусом, ментална аритметика и дидактичке игре.

Наставни програм је флексибилно и пажљиво осмишљен, узимајући у обзир индивидуалне потребе сваког детета. Учење се практикује у малим групама ( 6 до 12 полазника), кроз забавне активности, различите игре и такмичења, при чему је најважнија опуштајућа и креативна атмосфера и позитивни емоционални односи. Такође полазницима су на располагању и посебни интернет портали и апликације, којима могу да раде домаћи рад и вежбају код куће.

Групе

Програм је прилагођен узрастима, те постоје следеће старосне групе :

• Предшколска (од 4 до 6 година)
  • Млађа школска (први и други разред)
  • Средња школска (трећи и четврти разред)
  • Старија школска (пети и шести разред)