Дан планете Земље 2018

У више од 150 земаља широм света 22. априла обележава се Дан планете Земље, међу којима је и Србија. Дан планете Земље установљен је 1970.године у САД, након еколошке акције, а обележава се широм света од 1992. године када је на конференцији Уједињених нација о животној средини у Рио де Жанеиру установљен дугорочни програм за промоцију одрживог развоја. Стручњаци упозоравају да је човек својим деловањем довео до драматичног загађења животне средине и да је велики број биљних и животињских врста широм света пред изумирањем, што доводи до озбиљног нарушавања читавог екосистема и биолошке разноврсности. Дан планете Земље 2018. године посвећен је проблему загађења од пластике и како га спречити.

И у нашој школи обележен је овај дан, тако што су ученици виших разреда са наставницом географије, правили паное који су изложени у холу школе , а и путем презентације коју су припремиле Ања Николић и Ана Џунић.

Гордана Станковић