Посета Сајму образовања

У четвртак, 26.04.2018.  године ученици осмог разреда наше школе, у пратњи школског психолога Гордане Антанасијевић Вакић посетили су Сајам образовања у Панчеву који је одржан у Техничкој школи „23. мај“у Панчеву. Сајам је био намењен ученицима осмог разреда и на њему је свака средња школа на креативан и ученицима интересантан начин презентовала своје образовне профиле. Посета је реализована у оквиру програма професионалне оријентације и циљ јој је да ученици добију корисне информације које ће им олакшати доношење одлуке о упису у средњу школу и избору занимања. На сајму су представљене средње школе са територије Панчева – Техничка школа 23. „мај“, Електротехничка школа „Никола Тесла“, Медицинска школа „Стевица Јовановић“ , Машинска школа „Панчево, Пољопривредна школа „Јосиф Панчић“,Економско-трговачка школа „Паја Маргановић и Гимназија „Урош Предић“,  тако да су ученици могли да се упознају са образовним профилима и смеровима које ове школе нуде, да разговарају са ученицима и професорима свих школа, постављају питања и разреше неке своје дилеме и недоумице. Све средње школе су се представиле на специфичан начин, тако да је посета била не само информативна и едукативна, већ и забавна.

Гордана Антанасијевић Вакић
стручни сарадник-психолог