Иза манастирских зидина – Огледни час историје

Ученици 6-1 и 6-2 одељења наше школе, имали су врло занимљив час историје у петак, 18. маја 2018. У склопу средњевњковне српске историје, делове часова посветили су припремању, изради и конзумирању средњевековног рецепта из 13. века, који су спремали монаси манастира Хиландар.

Припремали су хиландарску штрудлу од хељде са сувим грожђем, лешницима, орасима, а све засладили медом.

Било им је веома интересанто и имали су прилику , да на један несвакидашњи, практичан начин, упознају свакодневни живот у средњем веку, средњевековну кухињу, начин исхране и намирнице које су се користиле у спрским манастирима.

Да је све било и укусно показују и наредне фотографије. Тражили су се и рецепти, па ако их желите обратите се нашим шестацима.

За време одмора слатко су се засладили и почастили неке од присутних.

Захваљујем се родитељима који су обезбедили намирнице као и помоћном особљу Десанкине школе, пре свега Дејани и Зорки, на помоћи.

izaman

Наставница историје