Развијање хуманости, прихватање различитости код деце млађег узраста

Дана 2.10.2018. године, ученици млађих разреда, 2/1 и 2/2 ОШ“Десанка Максимовић“, посетили су „Дневни боравак за децу и младе са посебним потребама“. Осећај за разумевањем својих другара у различитим ситуацијама, показали су наши ђаци у дружење са децом Боравка. Ученици наше школе, дочекани су у топлом дому нових другара. Насмејана лица домаћина доказ су великог задовољства и радости коју су им приредили ученици другог разреда! Радост је била обострана, јер су и наши ђаци били срећни у овој хуманој посети: поклонили суиграчке, прибор за цртање, модел патике за учење везивања пертле, слаткише... Дружење је протекло у заједничким активностима: певању, рецитовању и бојењу заједничких радова. На овај начин успостављена је спонтана комуникација и међусобно упознавање.

Васпитачице су припремиле укусно послужење за децу, а учитељицама су даривале прелеп цвет од папира, који су вредним рукама направили другари Боравке. Време дружења је брзо протекло и ученици наше школе обећали су са учитељицама нове посете.

Татјана Бошков
Иванка Панић