Ученици четвртог разреда у посети пошти

2. октобра ученици четвртог разреда наше школе су са својим учитељима посетили пошту у нашем граду. Била је то својеврсна прилика да се ученици упознају са процесом слања писама и пакета, као и начином на који наша пошта путује до свог одредишта. Осим едукативног дела, ученици су имали прилику да се упознају са радом и запосленима у пошти, да обиђу просторије у којима се врши прерада поштанских пошиљака...За ову прилику ученици су се потрудили и направили плакат о раду поште који су поклонили нашим домаћинима.

Поштанске услуге постале су део свакодневног живота милиона људи широм света и тешко би се могло замислити нормално функционисање савременог живота без поште.
Од својих почетака до данас пошта је претрпела бројне промене али су њен циљ и мисија остали исти - повезивање људи, народа и држава.

Милош Баковић
Гордана Албу