„Мала грешка у саобраћају, велика цена!“- позоришна представа

Током протекле недеље, ученицима млађих разреда основних школа наше општине, приказана је позоришна представа „Мала грешка у саобраћају, велика цена!“, у извођењу ученика Аматерског позоришта и режији Јована Грујића из Ковина.

Савет за безбедност саобраћаја на територији општине Ковин је организатор овог вида едукације најмлађих о правилном понашању у саобраћају. Веома занимљива представа, која је реалан живот пренела на сцену позоришта „Центра за културу Ковин“, приказала је многобројне опасне ситуације у којима могу да се нађу наша деца када су на улици, као пешаци или возачи бицикла, ролера...Такође, представљене су могућности пружања прве помоћи: од позива служби Хитне помоћи, начинима имобилизације повређеног, до поступања када је унесрећени у бесвесном стању или крвари. Представу је учинило занимљивом и повремено реповање младих глумаца, чији су стихови такође имали поруку пажљивој публици: „чим се нађеш на улици, постајеш учесник у саобраћају који мора да буде обазрив, уз поштовање свих правила понашања, јер, МАЛА ГРЕШКА У САОБРАЋАЈУ ИМА ВЕЛИКУ ЦЕНУ!“

"деца у саобраћају" - аудио

ПР ОШ“Десанка Максимовић“ Ковин