"Светосавско звонце" наградило Милицу за литерарни рад

МИЛИЦА ПЕТРОВИЋ, ученица 5/2 разреда, ОСВОЈИЛА ТРЕЋУ НАГРАДУ НА МЕЂУНАРОДНОМ КОНКУРСУ ПРАВОСЛАВНОГ ДЕЧЈЕГ ЧАСОПИСА „СВЕТОСАВСКО ЗВОНЦЕ“ И СРПСКОГ ОДЕЉЕЊА ЈАВНОГ МЕЂУНАРОДНОГ ФОНДА ЈЕДИНСТВА ПРАВОСЛАВНИХ НАРОДА (ИЗ МОСКВЕ) У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА „ДАНИ СЛОВЕНСКЕ ПИСМЕНОСТИ“

Ученици садашњих петих разреда, у прошлој школској години, са својим учитељицама, Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић,били су учесници Конкурса Православног дечјег часописа “Светосавско звонце“, на тему „Језик моје мајке“. Резултати су објављени и награде уручене, у овој школској години. Ученица 5/2 разреда, Милица Петровић, освојила је трећу награду за литерарно остварење, у конкуренцији три стотине радова Друге категорије ( 3. 4. и 5. разред), пристиглих из Србије и дијаспоре. Милици је, Захвалницу и књигу „Београд, вечити град“, уручила директорка школе, Ана Новковић. Честиткама директорке, придружила се и уредница „Светосавског звонца“, Радмила Мишев, која је поручила да је циљ овог Конкурса духовно, морално и патриотско васпитање, очување српског језика и ћирилице, у потпуности остварен! Такође се захвалила свим ђацима на учешћу, пожелевши им добро здравље и успешно школовање!