Десанкини прваци на Green-Festu 2018

Пластика није играчка - промени игру! - Порука коју нам преносе прваци ОШ ”Десанка Максимовић” из Ковина, са GREEN FESTA 2018.године

Ученици наше школе, су девети пут по реду посетили издање највећег регионалног фестивала о заштити животне средине - Међународни фестивал зелене културе GREEN FEST, одржаног од 13. до 16. новембра у Дому омладине Београда, под слоганом “Пластика није играчка, промени игру!”. Сврха фестивала је да приближи питања заштите животне средине, одрживог развоја и климатских промена, кроз мултисекторски приступ, на јасан и занимљив начин свима, без обзира на године и образовање. Ученици првог разреда ОШ ”Десанка Максимовић” су 16. новембра 2018.г. са својим учитељицама: Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, били учесници радионице под називом “Пластични океан”. Сваког минута у океану заврши количина пластичног отпада једнака једном, до врха пуном, камиону. Ако се овако настави, у блиској будућности ће у окенима бити више пластике него рибе. Шта се дешава са пластиком када доспе у морски екосистем и како она улази у ланац исхране? На ова питања и многа друга, одговоре су давала наша деца,експериментално, са приличним сазнањима о проблему загађења вода и угрожености живота биљака и животиња у њима. Борба за океане без пластике почиње од нас! Закључак је ове радионице коју је водила Наташа Јанчић из Мини Еко Зоне.