Духовно, морално и патриотско васпитање наших првака у „Светосавском звонцу“ у Београду

Ученици првих разреда ОШ ”Десанка Максимовић“ Ковин су,16. новембра 2018. године, посетили Издавачку кућу православног часописа за децу „Светосавско звонце“ у Београду, смештеној у Патријаршији Српске Православне Цркве. Ученике је дочекала, госпођа Радмилом Мишев ,која их је упознала са садржајима „Светосавског звонца“ као и са звонима које су овој кући поклањали из далеког Витлејема, Москве, Јерусалима, Грузије, свих делова наше лепе Србије; од најмањег до највећег...На поклон су сва деца добила примерак часописа ранијих издања, јер овогодишње бројеве наши прваци већ читају са својим учитељицама, Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, као и вероучитељем, Душаном Васићем. „Светосавско звонце“ је најтиражнији часопис Српске Православне Цркве којем је у епицентру брига о васпитању наших најмлађих. Свој пут ка деци током педесет година постојања, градило је васпитавајући и учећи многе генерације о нашој вери и традицији. Садржајима прати све текуће проблеме и појаве које савремено друштво носи са собом и даје могућности избора у њиховом решавању. Осим што је допуна литератури за часове веронауке, добродошао је и у сваку породицу, јер такође пружа подршку родитеима у васпитању њихове деце.

„Светосавско звонце“ у сваком броју награђује литерарне и ликовне радове ђака или их објављује, што причињава велики понос и радост деци!