Свети Сава - школска слава 2019.

„ЧУВАЈМО ЊЕГОВЕ ВРЕДНОСТИ УТКАНЕ У НАШЕ ТРАЈАЊЕ!“

У ОШ “Десанка Максимовић“ у Ковину, свечано је прослављена Школска слава. У присуству свих ђака, наставника, запослених у школи и уважених родитеља, након певања Химне Светом Сави и молитвом: Оче наш и Светом Сави, свештањем водице и жита, ученици осмих разреда су са оцем Новаком пререзали славски колач. „ДРАГА НАША ДЕЦО, УЧИТЕЉИ, НАСТАВНИЦИ, ЗАПОСЛЕНИ У ШКОЛИ , БЛАГОСЛОВЕНА ВАМ ШКОЛСКА СЛАВА!“, речи су нашег свештеника који је кратком беседом након службе, истакао важност вере у васпитавању, образовању, значају наставничког труда у подизању честитих и вредних генерација који ће овом друштву служити на част, а родитељима на радост!

Након резања колача, уследио је програм који су припремили: наставница музичке културе, Снежана Качина, са хором, вокалним и инструменталним солистима на гитари, чији су се умилни гласови и тонови, ширили салом, испуњавајући сваког од присутних, блаженим спокојством; наставница историје, Драгица Качина, наставнице српског језика: Олгица Петковић и Маја Лазаров, учитељица Драгана Ђурић и учитељ Милош Баковић, припремиле су текстове о Светом Сави “неуморном путнику међу звездама и учитељу који нам осветљава стазе вредности живота“, које су наши ученици драмске, рецитаторске и литерарне секције говорили речју приповедача, изражајно и снажно, дубоко осећајући смисао и значење коју оне имају у односу на њих и све присутне! Дечји фолклор Друге месне заједнице је, завршницу приредбе, учинио посебно радосном и веселом како то и јесте у нашој традицији, Играма из Србије!

На самом крају, послужено је жито које су вредне маме донеле на поклон, слаткиши и переце.