Кад се мале руке сложе, од пластелина све се може!

Практичан рад један је од најмоћнијих алата у раду са децом. Ако деца имају активну улогу у току часа, ангажованија су, њихова концентрација и мотивисаност се појачавају и ученици лакше сагледавају концепт рада. Практичан рад деци омогућава да уметнички приступе садржајима, развију осећај заједништва и осмисле причу коју ће испричати без изговорене речи. Подстиче машту, развија концентрацију, помаже у стицању самопоуздања, креативности и тимског рада.

Ученици IV2 разреда су на часу ликовне културе уз помоћ пластелина израђивали умањене приказе стварности - макете. На почетку часа ученици су подељени у три групе и свака је имала свој задатак. Кроз разговор смо се присетили шта су то макете и шта је то што одликује градове, куће и паркове. По картонској подлози ученици су лепили пластелин и правили куће, зграде, лежаљке, цвеће, љуљашке и разне друге објекте. Атмосфера је била опуштена, а резултати заједничког рада веома креативни.

Милош Баковић