Да сваки школски дан буде разигран!

„Разигране клупе“ и у „Десанкиној“ школи

Програм „Покренимо нашу децу“, Компаније „Аква вива“, уз подршку Министарства просвете и Министарства спорта, наставља са промоцијом свакодневне физичке активности у школама, као допринос правилном моторичком и целокупном психофизичком развоју деце. Овогодишњи Програм вежби, под називом „Разигране клупе“, наставак је Програма „Разигране столице“ и ученици првих разреда „Десанкине“ школе, својим примером, позивају другаре да им се прикључе. Редовно вежбање помаже код превенције разних болести, доприноси развоју мишића и правилном расту костију, побољшава координацију покрета и утиче на правилно држање тела, утиче на добро ментално здравље, самопоуздање, социјалне вештине, смањује стрес, депресију, анксиозност. Физичка активност, дакле, промовише добре навике! Она јесте вежбање, али и друштвена активност, игра, забава и уживање!

Креативни и забавни модели вежби су:

1. КЊИГА КАО РАЗБИБРИГА

Сакрити књигу (истежући руке уназад)

Да књига не падне ( идемо у чучањ сви)

Да књига полети (преносићемо је из руке у руку ми)

2. ДРУГОВИ ИЗ КЛУПЕ НЕКА ИСТУПЕ

Слово П маше (машемо и ми у лево и десно)

Снагаторско слово П (руке у висини рамена, једно другом дајемо благи отпор)

Слово П расте (окренути леђима, благо нагнути назад и држећи се за руке, истегнућемо се ми)

3. ОВА ШТАФЕТА ЈЕ ЗАБАВА СВАКОГ ДЕТЕТА

Ко ће брже ко ће пре (преношење флашице са водом, другу иза нас, окрећући само горњи део тела)

4. ШKОЛСКА КЛУПА САДА НАСТУПА