Угледни час српског језика

Угледни часови из српског језика одржани су 26.2.2019. у одељењима 8/1 и 8/2. Тема наставне јединице – „Сумњиво лице“, Бранислав Нушић.

Ученици су, подељени на групе, тумачили и анализирали ову друштвену комедију путем презентација и плаката, уз усмеравања и упутства наставника. Свака група је, према унапред осмишљеним истраживачким задацима, представила свој рад на одређену тему- биографија писца, композиција и етапе у развитку драмске радње, актуелност теме, карактеризација главних и споредних ликова, врсте хумора, поруке и идеје...

Часове је реализовала Олгица Петковић, наставник српског језика.

Евалуација часа урађена је кроз разговор ученика са присутним наставницима: Маја Лазаров, Гордана Антанасијевић Вакић, Драгана Милетић, Татјана Бошков, Иванка Панић, Ана Савић Албу, Емилија Тођераш.

Олгица Петковић