Рециклирамо - Чиније од новинског папира

Ученици 4/1 разреда, на часу ликовне културе, са својом учитељицом Горданом Албу и педагошким асистентом, Елеонором Шарац, израђивали су чиније од новинског папира. Сви заједно, подељених задужења, представљали су малу мануфактуру у правом смислу речи. Другарица Нина, девојчица са којом ради педагошки асистент, правила је и цртала плакат за рекламу производа. Техником савијања папира у траке и лепљења у кругове помоћу дрвофикса, ученици су веома вешто стварали предмете, употребне вредности. Основа чиније добијена је лепљењем папирних трака увијених у дугуљасте ролнице, прислоњене на пластичне чиније оокренуте наопако и прекривене фолијом. На ту основу, надовезивали су увијане, округле делове од папира по спољашњим„зидовима“ посуде, а затим то све лепили и спајали топлим лепком. Са пуно стрпљења, труда и жеље да направе што лепшу и корисну ствар, деца су се осећала веома поносно, јер су на крају часа видели продукт свога тимског рада. Овакве активности, ученицима сигурно пружају добар мотив у учењу , нарочито четвртацима, којих у петом разреду очекује и предмет Предузетништво, као и за свесрдно ангажовање и стварање производа који могу користити свима. Ови производи, конкретно, биће поклон драгим, највољенијим мамама за празник!