Радионица - играоница

Потврђено је да деца воле креативност, добро дружење, узајамну подршку својих другара, што су показали израдом дивних поклона за маме, које су израђивали са својим учитељицама у школи. Међутим, потврђено је и да исто то воле и са својим мамама да раде, само у мало другачијем амбијенту, правећи поклоне за свој разред и учитељицу. То су управо показали ученици 2/1 разреда ОШ „Десанка Максимовић“ из Ковина, који су са својим мамама организовали једну Радионицу-Играоницу у правој, малој радионици, у којој су ђацима и њиховим мамама били доступни различити материјали и средства за рад. Идеја је потекла из дотадашњег дружења, јер су ђаци волели да се посећују, притом су неретко правили нешто креативно за своју игру, користећи машту. Тако су се организовала сва деца из разреда и њихове маме, да за своју учитељицу и своје одељење направе нешто незаборавно! Током једног мартовског поподнева, у једној малој радионици, уз звуке турпије,чекића, сецкалице, чуо се и дечији смех, ведри разговори, песмице... Правили су се цветови и срца од украсног папира, гумених, сјајних подлога, танког стиропора, при том користећи калупе. Бојило се, лепило, украшавало шљокицама, а затим све причврстило на дрвене штапиће. Свако дете је написало неку поруку на срцу или своје име на цвету. На подлогу од стиропора у облику срца, постављале су се декорације, које су ученици упаковали у целофан!

Овај пример групног рада, у једном необичном амбијенту, у присуству мама, пружио је повратну информацију родитељима, како и на који начин њихова деца функционишу у колективу и на који начин могу још да их посаветују да би сараднички и колективни дух био што бољи. Ученици су са великом радошћу дочекали 8. март, какао би својој учитељици уручили тако значајан поклон који су сами, уз подршку својих мама, направили. Поносна су била сва деца, а учитељица још поноснија због чињенице да међу њима владају праве људске вредности узајамног уважавања и поштовања!