У посети музеју Вука и Доситеја

17.марта 2019. године, ученици првих разреда ОШ “Десанка Максимовић“, са својим учитељицама, Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, посетили су Музеј Вука и Диситеја у Београду. Како су прваци управо научили штампана и писана слова ћирилице, упознали се са ликом и значајем Великог Вука за наш језик и писменост. Првацима је ова посета пружила још више мотива, да читањем долазе до нових сазнања. Поставку су пратили читањем текстова испод експоната и сазнавали о животу и раду Вука Караџића. Видели су макету куће и сазнали где је рођен, чиме је писао, какву је одећу у то време носио, које су играчке деца из Вуковог времена имала... Упознали су на портретима чланове Вукове породице. Оно што их је највише учинило поносним јесте да су и они, сада тренутно, овом посетом, осетили се важно, као и ђаци Прве велике школе у најстаријој згради у Београду. Договорено је да један дан у својој школи , прваци организују наставу као у давна времена, када су девојчице и дечаци учили у засебним учионицама , па чак и у засебним зградама. Разиграна Азбукаоница је место у Музеју, где су прваци „градили“ речи и реченице. Поновивши азбуку коју су научили, задовољно су напустили Музеј, који ће сигурно једнога дана, поново посетити!