Еко изложба „Рециклажа није гњаважа“

22. марта2019.године, ученици млађих разреда ОШ “Десанка Максимовић“, представили су изложбу радова у холу школе. Изложба, на тему „ Рециклажа није гњаважа“, већ прави избор у начину очувања животне средине, садржала је бројне занимљиве предмете. За израду аутомобила и робота, коришћене су картонске кутије различитих облика и величена. за детаље су коришћени пластични чепови, дрвени штапићи, канапи...Једна бара, са барским животињама( роде. патке) и биљкама, направљени су од пластичних врећа, од кеса испуњених згужваном новинском хартијом. Картон од блока и разнобојних кеса, послужили су за израду дамских шешира, као и за израду качкета и наочара. Новине су такође послужиле за израду украсних кутија, а од пластичних боца настајале су прелепе вазнице. Опет је машта и креативност била у служби екологије, а наши ђаци срећни јер су уживали у стваралаштву и продуктима свога рада, које су имали прилике да виде и старији разреди школе. Одевне предмете, попут шешира, и качкета, ученици су могли, да пробају и увере се да је рециклажа толико добра, да уопште није нека гњаважа!