Презентација о заштити животне средине

Месец март се приводи крају, а тако и наш еко – пројекат. У завршној недељи овог месеца су ученице осмог разреда, са наставницом немачког језика, спремиле презентацију о заштити животне средине. Презентација је одржана у холу школе уз присуство ученика виших разреда, наставника, директора, психолога и осталих запослених у школи. Наше осмакиње (Ана Џунић, Анђела Лазаров, Анђела Бирташевић, Анђела Стоја, Анабела Живанов, Валентина Деспинић, Катарина Стојановић и Уна Бошковић) су причале о значају екологије, о томе како уништавамо нашу средину, како да је заштитимо и како то раде развијеније земље, користећи најбитније појмове на немачком језику. На само крају смо могли да видимо и све шта су ученици наше школе урадили током пројекта „Март је еко – буди неко“. Овој презентацији прикључили су се и петаци. Чули смо ауторске песмице посвећене развијању наше свести о очувању животне средине и видели како може да се рециклира папир. Наша еко акција школе завршава се званично у четвртак угледним часом из хемије и биологије.

Ружица Петковић