Мале школске олимпијске игре - 2019.

3. априла 2019. године, одржане су МАЛЕ ШКОЛСКЕ ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ, на Општинском нивоу, у организацији Спортског Савеза Ковин и Министарства за спорт Републике Србије. Традиционално, место одржавања је спортска хала ОШ „Ђура Јакшић“, у којој су били постављени полигони спретности за ученике првог, другог и трћег разреда. ОШ“Десанка Максимовић“ је имала пријављене екипе за све узрасте, укупно четири: мешовита екипа првог разреда , мешовита екипа другог разреда и две екипе ( дечаци и девојчице) трећег разреда. На такмичењу, у конкуренцији, биле су још и ОШ“ Ј.Ј.Змај“ и „Ђура Јакшић“ из Ковина, „Предраг Кожић“ из Дубовца и „Бора Радић“ из Баваништа.

Брзина, спретност, снага и прецизност су се мериле у секундама, а наши ученици, показали да су и у томе сјајни! Спортски дух, бодрење и навијање другара са трибина, свакако су много допринели у неговању и прихватању фер плеја, као битном фактору одрастања и сазредавања.

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА

ПРВИ РАЗРЕД - ТРЕЋЕ МЕСТО, учитељице Снежана Ломигора и Наташа Буљугић

ДРУГИ РАЗРЕД - ДРУГО МЕСТО, учитељице Татјана Бошков и Иванка Панић

ТРЕЋИ РАЗРЕД - ТРЕЋЕ МЕСТО ДЕЧАЦИ И ТРЕЋЕ МЕСТО ДЕВОЈЧИЦЕ, учитељице Драгана Милетић и Драгана Ђурић

ЧЕСТИТКЕ МАЛИМ ОЛИМПИЈЦИМА, УСПЕШНИМ СПОРТИСТИМА НА ОДЛИЧНИМ РЕЗУЛТАТИМА, КАИ ЊИХОВИМ УЧИТЕЉИЦАМА!

Нтаташа Буљугић