„Десанкини“ ученици у посети Народном музеју у Београду

12. маја 2019.године, ученици млађих разреда ОШ“Десанка Максимовић“ из Ковина, су са својим учитељицама посетили Народни музеј у Београду. Након петнаестак година реконструкције овог велелепног здања, за јавност је поново отворен. Ова значајна културна институција је 10. маја 2019. године, обележила 175. рођендан као најзначајнија институција у Србији. Међу изузетним постигнућима које је током свог осмогодишњег боравка у Србији чинио Јован Стерија Поповић, био је и апел државним надлештвима, који је расписао као министар просвете, да прикупљају и достављају старине, оснивајући тако, давне 1844. године, колекцију МУЗЕУМА СРПСКОГ, како се тада звало. Увидела се важност и чување значајних сведочанстава материјалне културе из прошлих епоха. Све до данас овај Музеј својим поставкама, сталним и гостујућим, као и изложбама, приближавао је важне догађаје наше историје, као и светске. Ученици су имали прилику да погледају капиталне експонате, бисере, не само наше већ и светске културне баштине, попут првог новаца, кованог у Србији, налазе Лепенског вира, средњевековне фреске, средњевековне скулптуре Петра Убавкића...који се налазе међу четири стотине педесет хиљада културних добара које сведоче о годинама трајања. Погледали су Тематску изложбу италијанског барокног сликарства, као гостујућу поставку и изложбу Мумија. Несвакидашњи, али веома потребан вид богаћења сазнања, ученике „Десанкине“ школе веома радује и буди знатижељу, која је за стицање нових, итекако важна и неопходна!