Игре без граница, традиционално, седми пут у Плочици

29. маја 2019. године, одржане су седме „ИГРЕ БЕЗ ГРАНИЦА“, традиционално, у ОШ “Ђура Филиповић“ у Плочици. Такмичило се у штафетним играма у дворишту школе домаћина. У присуству другара и мештана села, такмичиле су се екипе из пет основних школа, из Ковина, Плочице, Иванова и Скореновца. Свака екипа бројала је осам чланова дечака и девојчица, од петог до осмог разреда. Екипу ОШ “Десанка Максимовић“ чинили су: Лука Перишић, Марко Јаџић, Анђела Софронијевић, Анита Недељков, Рвовић Ема, Макић Стефан и Јован Антонић.

Своју снагу, спретност и брзину, такмичарске екипе су показале у шест врста игара: штафета ( ношење палица), вођење кошаркашке лопте између препрека, надвлачење конопца, пикадо, челомет (пар носи лопту на челу без помоћи руку) и слободна бацања у кошарци.

Честитамо екипи наше школе и њиховом наставнику физичког васпитања, Горану Јеремићу, који су својим учешћем показали велики спортски дух и фер плеј игру!