Последњи наставни дан у природи

14. јун 2019. године је последњи наставни дан за све ученике основних школа. Међутим, он се у школама Србије, на различите начине, прослављао. Сви ученици ОШ „Десанка Максимовић“ из Ковина, славили су овај дан у природи, у окружењу Омладинског насеља Чардак у Делиблатској пешчари. Окружени природним лепотама, у сеницима миришљавих четинара, уз цвркуте и пој птица, деца су се са својим учитељима и наставницима, осећала неизмерно опуштена и срећна! Играо се бадминтон, бацао фризби, прескакао ластиш, савладавао Твист, прескакале и вијаче, клацкало, љуљало, препентравало, играо се фудбал, кошарка, одбојка...умор је савладавао, а срећа и радост на лицима све дуже трајала! Истраживала се околина, дружило се са пужевима и лептирићима, који су се на малим дечјим длановима осећали сигурно и срећно. Брало се миришљаво и шарено ливадско цвеће учитељицама на дар. Као признати Десанкини еколози, напуштајући излетиште, природу су сачували и заштитили, јер ученици иза себе нису оставили лошу слику немара, већ слику какву су и затекли: нетакнуту лепоту природе!