Безбедност деце на интернету

У ОШ „ Десанка Максимовић“ је одржана едукација из Пројекта „Тијана клик“ Фондације „Тијана Јурић“ о безбедној употреби интернета намењену ученицима виших разреда основних школа.

Стручни едукатор и књижевник Влада Арсић је одржао два предавања у трајању од по једног школског часа и пружио је важне информације ученицима VI, VII i VIII разреда о безбедном коришћењу интернета и његовој злоупотреби од стране малолетника, као и о злоупотреби интернета над малолетницима.

Велику пажњу посветиоје једној од најопаснијих злоупотреба – „онлајн завођењу“ односно педофилији, замкама које педофили праве, лажном представљању, злоупотреби личних података на интернету, злоупотреби фотографија на друштвеним мрежама...

Едукацијом смо започели активности које ће се реализовати у недељи када се обележава Међународни дан сигурнијег интернета, у организацији наставнице информатике Миланке Стојковић и учитеља Милоша Баковића.

библиотекар Миљана Зејак